Γιάννης Αντετοκούνμπο: Ελληνική βραδιά με συρτάκι στο Μιλγουόκι για τα γενέθλια του Greek Freak

Γιάννης Αντετοκούνμπο

Γιάννης και Θανάσης Αντετοκούνμπο

Μια βραδιά αφιερωμένη στον Γιάννη Αντετοκούνμπο ήταν η χθεσινή, καθώς ο Έλληνας άσος του NBA «έκλεισε» τα 27 του χρόνια.

Με μία εντυπωσιακή τούρτα γενεθλίων, υποδέχτηκε τον Γιάννη στο παρκέ, η διοίκηση των Μιλγουόκι Μπακς. Βέβαια, η τούρτα δεν έμεινε… όρθια για πολύ, καθώς τη διέλυσε ο ίδιος με τα χέρια του.

Στο ημίχρονο του αγώνα των «Ελαφιών» απέναντι στους Καβαλίερς, διοργανώθηκε μια μίνι «ελληνική βραδιά» με συρτάκι και παραδοσιακές ελληνικές φορεσιές!

Μάλιστα, το παιχνίδι του Greek Freak είχε άκρως «γενεθλιακό» χαρακτήρα, καθώς την ημέρα που «έκλεισε» τα 27 του χρόνια, πέτυχε 27 πόντους μέσα σε 27 λεπτά συμμετοχής!

Με τη δική του ανεκτίμητη βοήθεια, οι Μπακς πήραν μια πολύτιμη νίκη με σκορ 112-104.

Γιάννης Αντετοκούνμπο: Από τα Σεπόλια στον Λευκό Οίκο – Η συνάντηση με τον Μπάιντεν (video)