• sports

Ανατριχιαστικός τραυματισμός του Σβέρεφ στον ημιτελικό με τον Ναδάλ – Εγκατέλειψε τον αγώνα (video)

Άτυχος ο Γερμανός τενίστας Αλεξάντερ Ζβέρεφ στον ημιτελικό του Ρολάν Γκαρός, αφού εξαιτίας ενός άσχημου τραυματισμού στο δεξί του πόδι, αναγκάστηκε να εγκαταλείψει πρόωρα τον αγώνα.

Ο Γερμανός αντιμετώπιζε νωρίτερα σήμερα τον Ισπανό τενίστα Ραφαέλ Ναδάλ για τα ημιτελικά του Γαλλικού Open. Με το σετ να βρίσκεται στο 6-6, ο Ζβέρεφ στην προσπάθειά του να βγάλει μια δύσκολη άμυνα, πάτησε άτσαλα στο τερέν, με αποτέλεσμα να του γυρίσει άσχημα ο αστράγαλος. Ο Γερμανός έπεσε κάτω σφαδάζοντας από το πόνο, αφήνοντας άφωνο το κοινό αλλά και τον αντίπαλό του, ο οποίος έσπευσε να δει αν είναι καλά.

Ο Αλεξάντερ Σβέρεφ αποχώρησε με αναπηρικό καροτσάκι από το γήπεδο, ενώ λίγα λεπτά αργότερα επέστρεψε κρατώντας πατερίτσες, για να ανακοινώσει στον διαιτητή της αναμέτρησης ότι δεν μπορεί να συνεχίσει τον αγώνα.