F

ΥΓΕΙΑ

Πού γίνονται σήμερα δωρεάν rapid test

  • NewsRoom
rapid test

Προσωπικό του ΕΟΔΥ, πραγματοποεί τεστ ανίχνευσης του κορονωϊού σε πολίτες που προσέρχονται, στην πλατεία του Αγίου Παντελεήμονα (ΑΠΕ-ΜΠΕ/ΑΠΕ-ΜΠΕ/Αλέξανδρος Μπελτές)


Τα σημεία όπου θα πραγματοποιηθούν δωρεάν rapid test σήμερα, Πέμπτη 14 Οκτωβρίου ανακοίνωσε ο ΕΟΔΥ.

Η έκδοση ψηφιακής βεβαίωσης αποτελέσματος για τους διαγνωστικούς ελέγχους COVID-19 πραγματοποιείται από το gov.gr, στην υπηρεσία «Βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου κορονοϊού COVID-19». Η σύνδεση με τη συγκεκριμένη υπηρεσία απαιτεί τους προσωπικούς κωδικούς πρόσβασης στο taxisnet.

Για τους μη εμβολιασμένους πολίτες, η ψηφιακή βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος από το gov.gr είναι διαθέσιμη μόνον εφόσον ο έλεγχος έχει πραγματοποιηθεί σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο.

Πού πραγματοποιούνται rapid test σήμερα

Δ. Αμαρουσίου, Πλατεία Ευτέρπης (ΗΣΑΠ), 09:00 – 15:00

Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, Πασαλιμάνι, 09:30 – 15:00

Δ. Αλίμου, Καλαμακίου και Ποσειδώνος (δημοτικό parking στο ύψος της πεζογέφυρας), 09:30 -15:00

Δ. Διονύσου, Ηρώων Πολυτεχνείου και Κοιμήσεως Θεοτόκου, Άγιος Στέφανος, 09:00 -15:00

Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00 -15:00

Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 & Επαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00

Δ. Ελευσίνας, Κεντρική Πλατεία Ελευσίνας, Πλατεία Ηρώων, 09:30-15:00

Δ. Αχαρνών, Πλατεία Καράβου, 09:00-15:00

Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη) 08:30-20:30.

Δ. Πυλαίας ,ΚΑΠΗ Ασβεστοχωρίου, Μακεδονομάχων 26, 09:30 – 15:00.

Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:30-15:00.

Δ. Θερμαϊκού, ΚΑΠΗ Περαίας, Ρωμανού 38, 10:00-15:00.

Δ. Χαλκηδόνας, αγροτικό ιατρείο, Γέφυρα, 09:30-15:00

Δ. Παύλου Μελά, στρατόπεδο Καρατάσιου, Λεωφ. Στρατού 37, 09:30-15:00

Δ. Δέλτα,ΚΑΠΗ Χαλάστρας ,Χαλάστρα, 09:00-14:30.

Δ. Ωραιοκάστρου, ΚΑΠΗ Παλαιοκάστρου, Μακεδονικού Αγώνα 7,09:30-15:00

Δ. Λαγκαδά, κτίριο κοινότητας Προφήτη, Προφήτης,09:30-15:00

Θεσσαλονίκη, Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 9:00 – 15:00.

Άνω Πόλη, 7ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ακροπόλεως 14, 09:00-15:00

Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 9:00 – 15:00.

Τριανδρία, 14ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 9:00 – 15:00.

Χαριλάου, 6ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Νούκα Στέφανου 10, 9:00 – 15:00.

Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.

Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.

Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Αγρινίου,οδός Παπαφλέσσα 5, Αγρίνιο, 08:30 -11:30

Αιτωλοακαρνανία, Παλιά Λαχαναγορά, οδός Αδαμαντίου Κοραή, Αγρίνιο 08:30-13:30

Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:00-15:00

Αιτωλοακαρνανία, Ναύπακτος, Κοινό Ίδρυμα Τσώνη, 09:00-14:00

Άνδρος, Κ.Υ.Άνδρου, 09:00-17:00

Άνδρος, Μπατσί, 10:00-16:00

Αργολίδα, Αίθουσα Δανάη- Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00

Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00

Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρἰπολη, 9:00-14:00

Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00

Αρκαδία, Λεωνίδιο (πλατεία), 9:30-12:30

Αρκαδία, Τυρός (πλατεία), 13:00-15:00

Άρτα, Πλατεία Εθνικής Αντίστασης, 09:00-13:00

Άρτα, Δημαρχείο Άρτας, 08:00-14:30

Αχαΐα, Εμπορικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30

Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αίγιο αίθουσα Μάνας και Παιδί. Κλεισούρας 3, 09:00-15:00

Αχαΐα, Κάτω Αχαΐα, Πολιτιστικό Κέντρο Μελίνα Μερκούρη, 09:00-16:00

Βοιωτία, Μουσείο Διστόμου 08.00-10.00

Βοιωτία, Κέντρο Υγείας Θήβας 09.00-15.00

Βοιωτία, ΙΚΑ, Παραλίας Διστόμου 10.30-12.00

Βοιωτία, κτίριο παλιάς κοινότητας στην Αντίκυρα 12.15-14.30

Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα 23, 08:30-15:30

Γρεβενά, Δημαρχείο Γρεβενών, 08:30-15:00

Δράμα, Κέντρο Ενημέρωσης Δράμας, πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14.00

Δράμα, Κοινότητα Καλού Αγρού, 09:00-13:30

Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:00-16:00

Έβρος, Ιατρείο Γονικού Αλεξανδρούπολης, 10:30-14:00

Έβρος, Λαϊκή Αγορά Αλεξανδρούπολης, Παπαναστασίου και Κίρκης- εντός Λαϊκής αγοράς- 09:00-13:30

Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:00 – 16.00

Έβρος, Πλατεία Διδυμότειχου, ΚΑΠΗ 25ης Μαΐου 145 09:30-13:00

Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00

Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμένας, Αίθουσα ΟΛΝΕ 08:00-14:00

Εύβοια, Παλαιά Γέφυρα Χαλκίδας , Χαλκίδα , 09:00 – 15:00

Ευρυτανία, Καπη Καρπενησίου 08.00-13.00

Ζάκυνθος, IKA 09:00-15:00

Ηλεία, Διάσελλα, Κοινοτικό Γραφείο, 09:00-11:30

Ηλεία, Ζαχάρω, Πνευματικό Κέντρο, 09:30-14:30

Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία-πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00

Ηλεία, Τρυπητή, Κοινοτικό Γραφείο, 12:00-14:30

Ημαθία, Κοινότητα Μελίκης, 09:00-15:00

Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00

Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Μητροπόλεως 9, 09:00-15:00

Ηράκλειο, Εκθεσιακό κέντρο Αρκαλοχωρίου, 10:00-15:00

Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00 – 15:00

Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00 – 15:00

Ηράκλειο, Κλειστό γήπεδο, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 08:00-09:00

Ηράκλειο, Αρχοντικό, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 12:30-13:30

Ηράκλειο, Σαμπάς, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 14:00-15:00

Ηράκλειο, Βόνη, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 11:00-12:00

Ηράκλειο, Γαλατάς, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 09:30-10:30

Ηράκλειο, Ρουσσοχώρια, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 13:00-14:00

Ηράκλειο, Ζωφόροι, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 11:30-12:30

Ηράκλειο, Θράψανο, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 09:30-10:30

Ηράκλειο, Σκινιάς, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 14:00-15:00

Ηράκλειο, Ινι, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 12:30-13:30

Ηράκλειο, Πατσιδερός, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 11:00-12:00

Ηράκλειο, Ζίντα, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 09:30-10:30

Ηράκλειο, Συντονιστικό κέντρο Αρκαλοχωρίου, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 08:30-09:30

Ηράκλειο, Σχολή χορού, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 08:30-09:30

Ηράκλειο, Χουμερι, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 09:30-10:30

Θάσος, Κ.Υ. Πρίνου, 08:00-11:00

Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο «Πάνθεον», 09:00-17:00

Θεσπρωτία, Πλαταριά, 10:00-14:00

Ικαρία, Κέντρο Υγείας Ευδήλου 9.00 – 17.00

Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00

Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-17:00

Ιωάννινα, Πανεπιστημιούπολη, εξωτερικός χώρος του κυλικείου των Θετικών Επιστημών, 11.00-14.00

Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:00

Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00

Καβάλα, ΚΑΠΗ Ελευθερούπολης, 10:00-14:30

Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-17:00

Λέρος, Λακκί, Δημοτικό Κτήριο ΔΟΝΑ, 09:00-15:00

Καρδίτσα, Μουζάκι, Προαύλιο Δημαρχείου Μουζακίου, 08:00-11:00

Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00-14:00

Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Καρδίτσας (Πλατεία Ελευθερίας), 08:00-16:00

Καρδίτσα, Τ.κ. Μαγούλας Δήμου Μουζακίου, Κοινοτικό Ιατρείο Μαγούλας, 09:00-13:00

Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Σοφάδων, Κιερίου 49, 10:00-14:00

Καρδίτσα, Τ.κ. Μαγουλίτσας Δήμου Μουζακίου, Κοινοτικό Ιατρείο Μαγουλίτσας, 11:00-14:00

Καστοριά, Κ.Υ. Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30

Καστοριά, Λεωφόρος Κύκνων, 09:00-14:00

Κέρκυρα, Κ.Υ Λευκίμμης, 09.30-14.30

Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, 09.00-17.00

Κέρκυρα, Κόμβος Σιδαρίου, 09.30-14.30

Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-15:00

Κιλκίς, Πολύκαστρο, Δήμος Παιονίας, 09:00-14:00

Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:00-14:00

Κοζάνη, Κ.Υ. Κοζάνης, 08:15- 15:30

Κοζάνη, Πλατεία Νίκης Κοζάνης, 10:00- 13:00

Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον Πανεπιστημίου, 08:30-13:00

Κόρινθος, ΚΑΠΗ Βραχατίου, 09:30-13:30

Κως, Επαρχείο, Ακτή Μιαούλη 2, 08:30-15:00

Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 8:30-15:30

Λάρισα, Κεντρική Πλατεία 08:00-16:00

Λάρισα, Πλατεία Ταχυδρομείου 08:00-16:00

Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ 08:00-16:00

Λάρισα, Δημαρχείο Νίκαιας 09:00-12:00

Λάρισα, Βλαχογιάννι/Παλιό Δημαρχείο 09:00-12:00

Λάρισα, Δημοτικό Ωδείο 08:00-16:00

Λάρισα, Εμπορικό Κέντρο Γαία 08:00-15:30

Λάρισα, Τύρναβος/Είσοδος Δημαρχείο 08:00-12:00

Λάρισα, Αμπελώνας/Είσοδος Παλιού Δημαρχείου 12:30-15:30

Λασίθι, ΚΑΠΗ Αγ. Νικολάου, Γιαμπουδάκη 5, 09:00-17:00

Λασίθι, Δημοτική Αίθουσα Σητείας, Πλατεία Συντριβανιου , 10:00-14:00

Λέσβος, Κέντρο Υγείας Μυτιλήνης, 08:30-15:45

Λέσβος, Νέες Κυδωνιές, 10:00-13:30

Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:30

Λευκάδα, Κοινότητα Κατωχωρίου, 10:00-11:00

Λευκάδα, Κοινότητα Βλυχού, 11:15-12:15

Λευκάδα, Κοινότητα Χαραδιάτικων, 12:30-13:30

Λήμνος, Παλαιό θυρωρείο νοσοκομείου, Ηφαίστου 1, 08:45-14:45

Μαγνησία, Κτίριο Περιφερειακής Ενότητας Μαγνησίας, Ιωλκού & Αναλήψεως, 08:00-14:00

Μαγνησία, Τσαγκαράδα Πηλίου, Πέτρινη Στάση Τσαγκαράδας, 09:00-13:00

Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγίου Βασιλείου Δήμου Βόλου, Τριανταφυλλίδη Σ. & Χατζηαργύρη, 08:00 -16:00

Μαγνησία, Αλμυρός,Πολιτιστικό Κέντρο Αλμυρού,09:00-14:00

Μαγνησία, Κτελ Μαγνησίας, Ζάχου 5, 08:00-14:00

Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Αλεξ. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30

Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αγία Τριάδα, Παζάρι, 08:30 – 14:00

Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου, 09:00 – 14:30

Μεσσηνία, Μεσσήνη, Αίθουσα ΚΑΠΗ Δήμου, 08:30 – 15:00

Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας, 09:00 – 14:30

Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικδημου, 7:30-14:30

Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:30

Ξάνθη, περιφερειακό ιατρείο Μαγγάνων, Μάγγανα, 10:00 – 13:00

Πάρος, Πλατεία Νάουσας 09:00-15:00

Πάτμος ,Σκάλα , Πνευματικό Κέντρο Πάτμιον 08:00-16:00

Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου & Εθνικής Αντιστάσεως, 08:00-16:00

Πέλλα, Πλατεία Μικρών Καταρρακτών, Τσιμισκή 2, 10:00-14:30

Πιερία, Drive Through Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30

Πιερία, Πλατεία Ελευθερίας, Κατερίνη, (10:00-14:00)

Πρέβεζα, Λιμενικό Ταμείο, Ελ. Βενιζέλου 20, 09:00-17:00

Ρέθυμνο, αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν Αγ. Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00

Ρέθυμνο, αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν. Αγ. Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00

Ροδόπη, Δημοτικό κτίριο Βενιζέλου , Βενιζέλου 51, Κομοτηνή, 09:00-14:00

Ροδόπη, Κομοτηνή, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Υψηλάντου και Συμεωνίδη, 10:00-15:00

Ροδόπη, Αγροτικό ιατρείο, Λύκειο, 10:00 – 13:00

Ρόδος, Πλατεία Ψίνθου, 09.00-15.00

Ρόδος, Παλαιό νοσοκομείο Ρόδου, 08.30-15.30

Σάμος, Κέντρο Υγείας Καρλοβάσου, 08:00-14:00

Σάμος, Γενικό Νοσοκομείο, 08:30-14:00

Σάμος, Πνευματικό Κέντρο Μυτιληνιών 10:00-13:00

Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 09:00-15:00

Σκιάθος,Λιμένας,08:00-14:30

Σύρος, Ερμούπολη, Αθλητικό κέντρο Δ. Βικέλας, 9:00-15:00

Τήνος, Κ.Υ Τήνου, 9:00-17:00

Τρίκαλα, Πλατεία Οιχαλίας, 8:00-10:00

Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 7:30-13:30

Τρίκαλα, Ε’ ΚΑΠΗ 11:00-16:00

Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, 8:00-11:00

Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00

Φθιώτιδα, Πλατεία Ελευθερίας, Λαμία, 09:00-13:00

Φθιώτιδα, Δ.Ε. Ελάτειας, Κεντρική Πλατεία, Δήμος Αμφίκλειας, 09:00-12:30

Φθιώτιδα, Κοινότητα Αγίας Παρασκευής, Κοινοτικό Κατάστημα, Δήμος Αμφίκλειας, 13:00-14:00

Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:00-14:30

Φλώρινα, Αμύνταιο, 08:00- 13:30

Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας 08.00-14.00

Φωκίδα, Γαλαξίδι ,πλατεία Μανουσάκια, 09.00-13.00

Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 07:30-14:30

Φλώρινα, Κτίριο ΔΕΤΕΠΑ, Πλατεία Δ. Μάκρη 36 08:00-13:30

Χαλκιδική, πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30

Χαλκιδική, Νέα Καλλικράτεια, Πεζόδρομος Οσίας Παρασκευής 09:00-14:30

Χαλκιδική, Κασσανδρεία, ΓΕΛ Κασσανδρείας 09:30-15:00

Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων, 08:30-14:30

Χανιά, Πολιτιστικό κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30

Χίος, πλατεία Βουνακίου, 08:30-15:00

Διαβάστε επίσης:

Κορονοϊός: Ηλικίας 4 έως 18 ετών το 27% των ασθενών

Πρύτανης ΑΠΘ: Κάθε 16 μέρες διπλασιάζεται το ιικό φορτίο στη Θεσσαλονίκη

Σε πρώτο πρόσωπο γιατρός με αυτοάνοσο: Δεν βοηθάει να κρατάς κρυφή τη νόσο


ΣΧΟΛΙΑ