Βίντα

Βίντα

Goal στο Άμστερνταμ, νίκη από το ημίχρονο ο Ολυμπιακός

Με τα παιχνίδια των ελληνικών ομάδων στα Κύπελλα Ευρώπης ασχολείται σήμερα το ΜΟΝΟΒΕΤ.

Δεν έχει βαθμολογικό ενδιαφέρον ο αγώνας του ΠΑΟΚ με την Ελσίνκι. Το ματς θα είναι γιορτή για τους φίλους του. Θα πανηγυρίσουν την πρόκριση στη φάση των «16» του Κόνφερενς Λιγκ. Όχι μόνο προκρίθηκε από την προηγούμενη αγωνιστική , με το «διπλό» στην Φρανκφούρτη, αλλά πήρε και την 1η θέση στον όμιλο. Ο αγώνας του με την Ελσίνκι πιστεύω ότι θα έχει αρκετά γκολ. Στη Φινλανδία ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 2-3. Ποντάρω στο Over και στο σημερινό παιχνίδι στην Τούμπα.

Η πρόκριση κρίνεται στα άλλα 3 ματς των ελληνικών ομάδων. Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται την Μακάμπι Χάιφα και θέλει τουλάχιστον την ισοπαλία για να προκριθεί. Θα προσέξει πολύ για να μη δεχτεί γκολ. Το ματς πιστεύω ότι θα πάει κλειστά. Τα 2-3 γκολ έχουν τύχη σε αυτό το ματς.

Θεωρητικά πιο εύκολο έργο έχει ο Ολυμπιακός παρά το γεγονός ότι ο αγώνας του με την Μπάτσκα Τόπολα θα γίνει χωρίς φιλάθλους. Και ο Ολυμπιακός χρειάζεται τουλάχιστον την ισοπαλία. Θα επιδιώξει να πάρει την πρόκριση από νωρίς. Ο «άσος» του είναι χαμηλά αλλά ανεβαίνει στο 1,75 αν παιχτεί από το ημίχρονο.

Κλείνω με το πιο δυνατό παιχνίδι, αυτό του Άγιαξ με την ΑΕΚ. Ο βαθμός είναι αρκετός και στην ΑΕΚ για να προκριθεί. Δύσκολα όμως θα κρατήσει το μηδέν στην άμυνα. Ο Άγιαξ σκοράρει σχεδόν σε όλα τα παιχνίδια του. Δέχεται όμως και γκολ. Το ενδεχόμενο να σκοράρουν και οι 2 ομάδες είναι πιθανό. Ποντάρω στο Goal/Goal.

ΟΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ

929 (19:45) ΠΑΟΚ-ΕΛΣΙΝΚΙ                                           OVER         1,57

937 (19:45) ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΜΑΚΑΜΠΙ ΧΑΪΦΑ  2-3 ΓΚΟΛ       1,52

950 (22:00) ΑΓΙΑΞ-ΑΕΚ                                                 GOAL           1,51

955 (22:00) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΜΠΑΤΣΚΑ ΤΟΠΟΛΑ   1 ΗΜ./1 ΤΕΛ. 1,75