Αποκαλυπτικό ρεπορτάζ, αρθρογραφία και άμεση ενημέρωση, με όλα τα τελευταία νέα και ειδήσεις για την Οικονομία, τις Επιχειρήσεις, το Χρηματιστήριο, το Bitcoin, τις πολιτικές εξελίξεις και τον πολιτισμό
sports

Προκριματικά Champions League: Πρόκριση για τον Ολυμπιακό, πάλεψε αλλά αποκλείστηκε ο ΠΑΟΚ

Στην πλέι οφ του Champions League πέρασε ο Ολυμπιακός, ο οποίος νίκησε με 2-0 την Τουρκική Μπασακσεχίρ στο στάδιο Καραϊσκάκη, η οποία ακολούθησε τη νίκη του με 0-1 στην Τουρκία.

Για τον ΟΣΦΠ σκόραραν στο 55′ ο Σεμέδο και στο 78′ με πέναλτι ο Βαλμπουενά.

Την ίδια ώρα, άτυχος στάθηκε ο ΠΑΟΚ ο οποίος πάλεψε μέχρι τελευταία στιγμή εναντίον του Άγιαξ στην Ολλανδία, χάνοντας με 3-2, με την ομάδα της Θεσσαλονίκης να έχει τεράστια παράπονα από τη διαιτησία.

Τα δύο γκολ για την ομάδα του ΠΑΟΚ πέτυχε ο Μπίσεσβαρ, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό ενώ πέτυχε και το τελευταίο γκολ του αγώνα στο 93ο.

Από την πλευρά του Άγιαξ, δύο γκολ με δύο πέναλτι πέτυχε ο Τάντιτς στο 43ο και 85ο ενώ το άλλο γκολ του Άγιαξ πέτυχε με κεφαλιά στο 79ο λεπτό ο Ταλιαφίκο. Μάλιστα ο Τάντιτς είχε χάσει ένα ακόμα πέναλτι στο 32ο λεπτό, το οποίο είχε αποκρούσει ο Πασχαλάκης.